logo FK Bechlín

report z exhibice

FK Bechlín "přípravka" - Spojené Táty Americké 7 : 7 pen. 6 : 3

V neděli od 10:00 se naše přípravka střetla v přátelském utkání Spojených Tátů. Již od první minuty bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Rozdíl ve věku byl patrný. Oba týmy střídaly množství hráčů, překouření otcové měli intervaly střídání podstatně častější. Mladší tým FK Bechlín se pohyboval po hřišti svižněji a systém roje se ukázal být proti přerostlým dětem na straně soupeře velmi účinným. První branku sice vstřelili otcové, když hlavní rozhodčí Netol... pardon Podrápský přehlédl jasný ofsajd, ale brzy vyrovnal kanonýr Patrik Jansa a hrálo se nanovo. Tátové přitvrdili, ale odměnou jim byly pouze dvě žluté karty a několik solidně nakopnutých kotníků. Ačkoliv šli otcové po zbabělé akci opět do vedení, dlouho se neradovali a bylo vyrovnáno. A když těsně před koncem poločasu zvýšil P. Jansa na 3:2, chtěli otcové odejít ze hřiště. Naštěstí jim rozhodčí umožnil dát další gól, protože otcové na rozdíl od dětí vydělávají a tudíž mají na úplatky.

Ve druhé půli se tátové zmohli pouze na vysoké nakopávané míče a machrovali, jak jsou úspěšní v hlavičkových soubojích. To skončilo v momentě, kdy několik otců obdrželo od hráčů FK nechtěné údery hlavou do citlivých míst. FK Bechlín během ledování postižených útočil a skóre vystoupalo dvě minuty před koncem až na 7:5. Pak opět zaúřadoval rozhodčí, který nastavil 83 minut, než se otcům podařilo vyrovnat. Současně se sedmou brankou Tátů utkání potupně ukončil. O výhře nakonec rozhodovaly pokutové kopy, kdy se naplno projevila technická vyspělost malých hráčů a revma jejich otců.