logo FK Bechlín

report ze zápasu

FK Bechlín - SK Předonín  2:1

Začátek sezony s sebou vždy přináší očekávání, jaká bude po nesmírně tvrdé zimní přípravě forma jednotlivců i týmu jako celku. Trenér FK měl hned zkraje jednu těžkou, ale o to příjemnější povinnost, a sice vybrat sestavu pro zahajovací zápas jara ze sedmnácti přítomných hráčů. Rozhodl se ponechat mimo soupisku jinak spolehlivého M. Mazance a nedoléčené mladíky FK. Je zjevné, že místní derby proti Předonínu si nechtěl nikdo nechat ujít. Přestože se zdálo, že nejisté počasí odradí některé příznivce obou táborů od návštěvy utkání, nakonec zápasu přihlíželo jistě více než 120 diváků, přičemž dle tržby ze vstupného bylo jasné, že městská část Předonín má více neplatících funkcionářů, než hráčů :-)).

Utkání začalo, jak se dalo tak trochu čekat, nepřesnou hrou na obou stranách a prvních deset minut hra za moc nestála. Předonín dobře bránil a po chybě mladého M.Fůry se do brejku řítil po osmi minutách hry hostující Flodr, který se hned z počátku uvedl rychlou hrou a ještě rychlejšími řečmi proti všemu a všem. Byl také hned ze startu odměněn žlutou kartou za nevhodnou samomluvu. Úvodní brejk však Předonín nedotáhl do úspěšného konce a hra se postupem času vyrovnala. FK hrál trpělivěji, koncentrovaněji a také mnohem klidněji než předonínský sok, v jehož dresu odehrávali v první půli bojovný a pěkný výkon především kompaktní obránci. V útoku už Předonín příliš nebezpečný nebyl až na jednu prudkou střelu z trestného kopu. Bechlín se postupně rozehrál ke kolektivnímu výkonu a přes některé nepřesnosti ve finální fázi se přesto dostával stále blíže k brance hostí. Po několika neúspěšných pokusech o střelbu ze střední vzdálenosti a dvou třech závarech ve vápně hostí se nakonec ve 35. minutě přeci jen prosadil domácí M.Suchý. Předonín ztratil dost lehkovážně míč na půlící čáře, mezi obránce hostí, kteří byli v pohybu od vlastní branky si naběhl střelec úvodního gólu, převzal milimetrovou přihrávku od J. Píska, kličkou se zbavil brankáře a šouráčkem do prázdné branky načal bechlínskou cestu za třemi body. Do konce první půle se hnusným faulem na unikajícího M. Suchého prezentoval jen pomaloučký předonínský zadák a šlo se do kabin.

Jestliže v první půli se tým Předonína jevil jako nervóznější – za hrocení zápasu mohli tři čtyři hráči v dresu hostí, kteří si stěžovali na kde co a zdatně jim sekundoval trenér hostí - ve druhé půli se trio hecířů z Předonína uchýlilo spíše k několika ošklivým faulům zezadu. Přitom hosté mohli poděkovat domácímu pomeznímu, který nesprávně odmával ofsajd při samostatném úniku M. Suchého hned zkraje druhé půle. Mimochodem, oba delegovaní rozhodčí i domácí pomezní řídili utkání velmi korektně a drobné chybičky se stanou i na mezinárodní scéně. Jinak ale ostatní hráči Předonína včetně vedení zachovali v drtivé většině chladnou hlavu a nadhled. A tak se hrál lepší fotbal než v první části hry, přeci jen s větším množstvím nadějných situací pro domácí. Mírnou převahu korunoval v 60. minutě druhým gólem opět M. Suchý, opět po samostatném úniku a opět po obejití gólmana do prázdné branky. Utkání se poté jakoby dohrávalo, ačkoli i nadále byl Předonín důrazný jen k velkému vápnu domácích. Těsně před koncem nastaveného času se hosté přeci jen prosadili střelecky, když trestný kop z úhlu prošel chumlem hráčů a skončil v protějším rohu branky zkoprnělého P. Točína, který jinak odchytal utkání velmi spolehlivě. Uznání patří obraně FK, která během zápasu prakticky neudělala větší chybu, ale za bojovný výkon je třeba ocenit všechny hráče domácích – nikdo z nich nezklamal. Není také náhodou, že utkání, které jsme odehráli určitě koncentrovaněji a méně vyhecovaně než soupeř, skončilo na žluté karty v poměru 0:6. A kdyby tentokráte předonínští nedohráli komplet, nemohl se tomu zase až tak moc nikdo divit. Nezbývá než sousedům říci: „Chlapi, fotbal docela umíte, tak ho hrajte !!!!“

FK Bechlín - SK Předonín 2:1 (1:0)

Branky FK Bechlín: 35. a 60. M. Suchý

ŽK FK Bechlín: -

Sestava FK Bechlín: P. Točín – R. Tichý (55. P. Helcl) – J. Nicek, M. Florian, M. Fůra (46. J. Hrstka) – J. Písek, D. Volf (46. T. Husák), P. Carda – L. Točín, M. Tichý, M.Suchý