logo FK Bechlín

statistika podzimu 2015

Britský ministerský předseda Winston Churchill během války měl údajně prohlásit, "Nevěřím statistice, kterou si sám nezfalšuji". Jako autor tohoto výroku bývá označen ovšem říššský ministr propagandy Joseph Goebbels nebo některý z jeho podřízených, který měl tento výrok W. Churchillovi podstrčit. Myslím, že po 13 kolech III. tř. sk. B, 8 kolech II. tř. dorostu (9. kolo je volné) a 13 kolech II. tř. žáků, tj. 34 odehraných zápasech, 2345 odehraných minutách podzimu s účasti Bechlínských mužstev si můžeme také malou statistiku udělat a nemusíme ji ani zfalšovávat.

Začněme nejmladšími zástupci Bechlína, tedy pro letošní sezonu jsou to žáci hrající II. třídu okr. Litoměřice. Ve 13 zápasech dokázali nasbírat 8 vítězství, z toho 1 vítězství na pokutové kopy, a 5 proher. Celkem tedy 23b. a klidné 7. místo v tabulce ze 14. Kupodivu statistika nám ukazuje, že žákům se více dařilo venku na hřišti hostí než na domácím. Na hřišti hostí jsme vyhráli 5 zápasů ze 7, zatímco na domácím hřišti bylo snažení vyrovnané se 3 výhrami a 3 prohrami. Žákům se podařilo vstít 38 branek celkem, což je průmer 2,92 gólu na zápas. Održeli 24 branek, tedy 1,85 obdržených branek od soupeřů. Celkem 10 hráčů se střelecky zapsalo na konto soupeřů a nejlepší v tomto byl Gabriel Hlásný, kterému se povedlo 10x skórovat. Při celkem odehraných 455 minutách úspěšnost dělá přibližně každýcn 12 minut vstřelenou branku a každých 19 minut jednu obdrženou.

Dorostenci hráli o poznání méně zápasů. Pouhopouchých 8, 9. zápas proti Podluskám byl zrušen před zahájením sezony z důvodu odhlášení Dynama Podlusk z dorostenecká soutěže. Z 8 utkáních jich dorostenci vyhráli 6, z toho 1 na pokutové kopy. Čistou prohru Bechlín v řádných 90. minutách nezaznamenal žádnou, pouze 2 prohraná utkání po remízovém stavu na pokutové kopy znamená vy výsledku 19b., krásné druhé místo a jednobodovou ztrátu na vedoucí tým Vědomic. Za odehraných 360 minut v základní hrací době se střelcům podařilo skórovat celkem 37x, tedy téměř každých 10 minut vstřelená branka do soupěřovy sítě a průměr 4,6 branky na zápas. 11 obdržených branek z 8 utkání ukazuje na dobrou obranu, jelikož 1,3 branky na zápas (cca každých 33 branka) není vůbec špatná statistika. Zajímavostí může být, že na soupeřových hřištích jsme si vedle lépe než doma. Zatímco venku jsme "ztratili" jen bod díky remíze a následné výhře v penaltovém rozstřelu ve Vědomicích, doma to bylo malinko horší po dvou výhrách a dvou remízách s následnou prohrou v penaltovém rozstřelu. Na tomto skvělém výkonu se podílelo celé mužstvo a díky této zásluze mohlo celkem 8 hráčů skórovat. Nejúspěšnější je bez debat Patrik Jansa s 15 brankami (celkově 2. místo v rámci okresní soutěže za 16 brankovým Lukášem Kokešem z Budyně). Ovšem ani 7 branek Honzi Komárka se neztratilo o čemž svědčí jeho 9.-10. místo v okresním porovnávání.

Hlavní pozornost se ovšem vždy soustředí na tým dospělých, hrající III. třídu sk."B". Ve 13 odehraných zápasech jsme získali 28 bodů za 9 vyhraných utkání v řádné hrací době, 1 výhru na penaltové rozstřely a po 1 bodu z prohraných penaltových rozstřelů proti Úštěku a Račicím. Pouze 2 utkání se prohráli v základní hrací době. Kupodivu obě shodně 4:1 pro soupeře a těmi byly týmy Žitenic a Litoměřic "C". Výsledek tohoto snažení znamená podzimní bronzové místo za právě uvedenými týmy. Během 1170 minut hry se nám podařilo 43x dostat míč do soupeřovi branky, tj. 3,3 branky na zápas. Soupeřům se toto snažení podařilo pouze 25x, tedy 1,72 obdržených branek za zápas. V počtu vstřelených branek jsme sice až 7., ale výhra je výhra, i kdyby byla jednobranková. Celkem 9 lidí se podílelo na zápisu o autorovi vstřelené branky. Zcela neočekávaně tuto statisku vyhrál neznámý veterán Míra Suchý, který se zapsal 18x (třetí místo i v celkovém porovnání v rámci soutěže). Statisticky vyjádřeno, zatímco zbytku celého týmu se podaří teoreticky skórovat každých 46 minut, pouze Mírovi se to daří každých 65 minut. Dohromady tedy Bechlín vstřelí branku každých průměrných 27 minut. Soupeřům se následně podaří každých 47 minut nám tuto branku oplatit.

Resumé:
Celkem vzato byla podzimní část sezóny 2015/2016 pro Bechlínské týmy úspěšná. Ve 34 utkáních všech klubů dokázali naši střelci skórovat 118x, což znamená, že diváci fandící Bechlínu se mohou v průměru radovat 3,5x za zápas, tj. cca každých 20 minut. Absolutně nejúspěšnější byl Patrik Jansa hrající za dorost i za tým dospělých, kterému se to povedlo 23x. Klobouk dolů před tímto výkonem!

Nejúspěšnější střelci podzimu mužstvo dospělých mužstvo dorostu mužstvo žáků celkem